Program RPA – po co mi partner?

BLOG

Automatyzacja procesów biznesowych to jeden z głównych nurtów cyfrowej transformacji. Technologia Robotic Process Automation zapewnia skok wydajności i efektywności. Roboty szybko i efektywnie pozwalają przyspieszać procesy biznesowe, oszczędzać, podnosić produktywność i lepiej obsługiwać klientów. Co ciekawe, może to osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie.

Chociaż do uruchomienia pierwszego robota RPA nie potrzeba kompetencji programistycznych, to nie oszukujmy się – nie jest to takie proste jak się wydaje. Zwłaszcza, że sukces pierwszego projektu jest o tyle ważny, że pozwala się rozpędzić i szybko wdrażać kolejne roboty. I przeciwnie – jeśli efekt będzie mizerny, organizacja może zrazić się do RPA.

Sukces robotyzacji nie wymaga wielkiego budżetu, ale dobrego przygotowania i opracowania solidnej strategii. Trzeba dokonać analizy procesów biznesowych zwracając szczególną uwagę na te, na które pracownicy poświęcają największą część swojego dnia albo są największym źródłem frustracji dla klientów. Trzeba wykonać na początku projekt POC (Proof of Concept), w ramach którego zostaną określone obszary i procesy dające największe potencjalne korzyści z automatyzacji. Później można zacząć uruchamiać roboty.

Do tego wszystkiego potrzebny jest multidyscyplinarny zespół, w którego skład wejdą reprezentanci różnych jednostek biznesowych, ale także specjaliści od technologii RPA. I tutaj zaczynają się w wielu przypadkach schody. Znalezienie czy wyszkolenie eksperta od robotów programowych jest nie tylko kosztowne, ale przede wszystkim czasochłonne. Nawet jeśli się uda, najprawdopodobniej nie będzie on posiadał doświadczenia, które musi uzupełniać wiedzę teoretyczną. Rozwiązaniem tego problemu będzie partner technologiczny.

Partner, który posiada know-how w zakresie implementacji procesów, integracji z systemami dziedzinowymi, ma doświadczenie i wiedzę praktyczną zdobytą w ramach wielu projektów RPA, a także innych przedsięwzięć z obszaru IT umożliwi:

  • przede wszystkim skróci czas oczekiwania na osiągnięcie wartości z inwestycji w RPA i przyspieszy transformację cyfrową całej organizacji,
  • ale także zmaksymalizowanie korzyści wynikającej z pracy robota albo robotów,
  • zmniejszy ryzyko popełnienia krytycznych błędów,
  • oraz pozwoli ograniczyć koszty, zwłaszcza, że możliwa jest robotyzacja w modelu as-a-Service.

Tak, właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy zaufanego, doświadczonego partnera. W tym miejscu warto jeszcze dodać, że Betacom to spółka giełdowa posiadająca ponad 20 letnie w zakresie integracji technologii IT, a do tego firma, która wchodzi w skład elitarnego grona partnerów USN lidera rynku RPA – UiPath. Jeśli więc planujecie uruchomienie programu RPA, rozważcie współpracę z partnerem, a jeśli się na nią zdecydujecie, wybierzcie Betacom. Z nami sukces osiągniecie szybciej.

Udostępnij

Podobne wpisy

Program RPA – po co mi partner?

Automatyzacja procesów biznesowych to jeden z głównych nurtów cyfrowej transformacji. Technologia Robotic Process Automation zapewnia skok wydajności i efektywności. Roboty szybko i efektywnie pozwalają przyspieszać

Czytaj więcej »
pl_PLPolski